Победи Рома на дузпи

"Севиля" спечели Лига Европа за седми път, след като на финала в Будапеща надви "Рома" с 4:1 на дузпи след равенство 1:1 след продължения.

Вратарят Ясин Буну беше героят, тъй като спаси две дузпи, докато испанците реализираха всичките си четири опита.

40 години забрана за посещаване на мачове за фена, ударил вратар на мач в Лига Европа (ВИДЕО)

Гонсало Монтиел, който реализира победната дузпа за Аржентина на финала на Световното първенство миналата година, направи това отново за "Севиля" - след като му бе позволено да изпълни повторно удара си заради нарушение.

Пауло Дибала откри резултата за Рома в 35-ата минута, но "Севиля" изравни в началото на второто полувреме чрез автогол на Джанлука Манчини.

Феновете създадоха трескава атмосфера преди началото на мача, но ранните етапи на играта не съответстваха на цвета по трибуните.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Източник: БГНЕС