Снимка: iStock
Пламъците са гасили два екипа огнеборци
Локомотив на пътническия влак Бургас-Карлово се е запалил на около километър преди гарата в Калофер в събота вечер. При инцидента няма жертви. Пострадали са обаче двамата машинисти - на 53 и 60-годишна възраст. Те са се нагълтали с дим и са откарани за преглед в болница в Пловдив. След преглед са освободени за домашно лечение.
Във влаковата композиция са пътували 11 души. Те са откарани с автобуси до Карлово.
Локомотив се запали на прелез в Старозагорско (ВИДЕО+СНИМКИ)
Сигналът за инцидента е подаден в 18:25 часа в събота. Машинистите забелязали, че от машинното отделение излиза гъст и задушлив дим. Те успели да закарат композицията до гарата и започнали да гасят сами пламъците с наличните пожарогасители.Веднага е бил изключен токът по контактната жп мрежа.
Огънят е потушен от два екипа огнеборци, които пристигайки на място, започнали веднага да обливат машината с вода. По думите на машинистите причина за пожара са възпламенили се кабели. Запалилият се локомотив е откаран в жп депото в Карлово, където ще му бъде направен оглед, за да се установи каква точно е причината за инцидента.
"Машинистите са реагирали професионално. Спрели са композицията и са започнали гасене до пристигането на пожарните", заяви Лалка Димитрова, ръководител движение на гара Калофер.