Нов успех за най-добрият ни тенисист в Базел

Григор Димитров продължава увереното си представяне на силния тенис турнир в Базел с награден фонд 1 934 300 евро. Българинът демонстрира класата си и срещу Жулиан Бенето от Франция и след 7-6(5), 6-7(1), 7-6(3) се класира за четвъртфиналите на турнира. По този начин Гришо се доближава все повече до мач със световния номер 1 Роджър Федерер.

Димитров показа самобладание в ключовите моменти от срещата с Бенето и след три тайбрека успя да победи своя съперник. 21-годишният ни тенисист спечели решаващия трети сет, след като поведе с 6:0 точки в последния гейм, а при общо петата си възможност да затвори мача, сложи край на тричасовия сблъсък.

След днешната среща първата ни ракета си осигури 35,000 евро от наградния фонд и 90 точки за ранглистата, които ще му гарантират завръщане в Топ 60, изкачвайки го до около №55 в света.

В следващата фаза, Гришо ще се изправи срещу победителя от двубоя Николай Давиденко и Пол-Анри Матьо, а при нов успех на полуфиналите почти сигурно ще премери сили срещу своя идол Роджър Федерер.