Българката загуби полуфинала с 4-6, 1-6

Цветана Пиронкова не успя да се класира за финала на Турнира на шампионките в София, след като загуби от Каролин Вожняцки с 4-6, 1-6 на полуфиналите.

Първата ракета на България игра силно в първия сет и имаше шансове да поведе в резултата. Датчанката обаче успя да пробие в края и затвори сета с 6-4.

Пиронкова започна слабо втората част и допусна пробив още в самото й начало, а след това поиска медицински таймаут заради болки в гърба. Българката очевидно не се чувстваше добре физически и нямаше как да бъде равностойна на световната номер 11.

В крайна сметка първата ни ракета успя да спечели само един гейм до края на срещата и приключи участието си на Турнира на шампионките след загуба с 4-6, 1-6.

На финала Вожняцки ще срещне победителката от мача между Роберта Винчи и Надя Петрова.