Каталунците биха "Селта" с 3:1, мадридчани спечелиха 4:0 срещу "Сарагоса"

"Барселона" и "Реал Мадрид" взеха дежурните си победи в Примера дивисион. Каталунците биха 3:1 "Селта" у дома, а столичани разгромиха с 4:0 "Сарагоса".

Преди мача на "Ноу Камп" Лео Меси показа "Златната обувка", която спечели през миналия сезон. Аржентинецът се надяваше да ознаменува раждането на своя първороден син Тиаго с гол, но не успя да го направи.

"Барса" откри резултата в средата на първото полувреме чрез Адриано, но гостите успяха да изравнят почти веднага, благодарение на Марио Бермехо.

Каталунците бързо излязоха отново напред с гол на Давид Вия.

След почивката Жорди Алба сложи точка на спора с трети гол, който падна обаче след очевадна засада.

След 10 кръга от началото на сезона "Барса" има девет победи и едно равенство и води в класирането. Тито Виланова счупи рекорда за най-добър дебют в Примера дивисион в историята.

"Реал Мадрид" също спечели без много да се напряга. Белите имаха леко преимущество само до средата на първото полувреме срещу "Сарагоса" у дома, когато и нанесоха решителния удар с два бързи гола.

Първо в 23-тата минута Гонсало Игуаин откри резултата с добавка след корнер, а две минути по-късно Анхел Ди Мария удвои след удар от малък ъгъл.

Едва в последните минути на двубоя се стигна до другите два гола, дело на новите попълнения в отбора - Майкъл Есиен и Лука Модрич.

С това "Реал" запази разликата с "Барселона" на осем точки.