Сините разгромиха "Миньор" с 4:0

Отборът на "Левски" постигна убедителна победа при гостуването си на "Миньор" в Перник. Сините разгромиха своя съперник с 4:0 в мач от 11-я кръг в А група и постигнаха трети пореден успех във всички турнири.

Тимът на Илиан Илиев поведе в резултата още в 14-та минута, когато Бумела си отбеляза изключително нелеп автогол. В края на първото полувреме Базил Де Карвальо удвои аванса на Левски, а след почивката Владимир Гаджев и Кристовао Рамос окончателно елиминираха интригата в мача.

Победата на сините бе очаквана, след като "Миньор" бе без четирима от най-добрите си футболисти. Крум Бибишков, Милен Василев, Борислав Стойчев и Ванчо Траянов отказаха да вземат участие в мача заради неизплатени заплати, а от пернишкия клуб официално обявиха, че ще се опитат да уволнят дисциплинарно четиримата бойкотиращи футболисти.

След успеха "Левски" е едноличен лидер във временното класиране на А група преди мача на шампиона "Лудогорец" срещу "Етър".