Мачът между "Локомотив" и "Ботев" завърши с равенство - 2:2

"Локомотив" и "Ботев" сътвориха поредното зрелищно пловдивско дерби. Двата тима обаче не успяха да се победят и приключиха спора си при резултат 2:2.

Домакините от "Локомотив" поведоха с гол на Рангел Абушев в 13-тата минута, когато халфът на Смърфовете се възползва от груба грешка в противниковата защита.

"Ботев" успя да изравни с гол на Тодор Неделев в 22-рата минута, а след почивката - и да осъществи пълен обрат. Отново Неделев бе на точното място, за да прати топката за втори път във вратата на Господинов.

В 67-мата минута "Ботев" остана в намален състав заради втори жълт картон на Бобан Грънчаров. Въпреки това, гостите можеха да увеличат преднината си, но прекрасен удар от воле на Неделев се отби в гредата.

До края на мача "Локомотив" пое инициативата и логично стигна до изравняване. Рангел Абушев реализира втория си гол в мача, засичайки топката с глава в 84-тата минута, а секунди по-късно по идентичен начин отново той можеше да донесе успеха на "Локо".