Гол на Томас Мюлер донесе успеха с 1:0 на Бундестима

Германия победи САЩ с 1:0 в последния мач от група G, но и двата тима продължават на осминафиналите.

Бундестима завърши на първото място в групата, докато янките останаха на втората позиция, след като в другата среща Португалия спечели само с 2:1 срещу Гана. Така иберийците събраха 4 точки, колкото има и САЩ, но американците са с по-добри показатели в головата разлика.

Под проливния дъжд в Ресифе единственият гол вкара Томас Мюлер. Звездата на Байерн се разписа с хубав удар от разстояние в средата на второто полувреме.

Това е четвърти гол на Мюлер на това световно първенство и той отново се е прицелил в голмайсторския приз, който спечели преди 4 години в ЮАР.

Момчетата на Йоахим Льов владееха инициативата до края на срещата, но САЩ пропусна своя златен шанс за изравняване в добавеното време, когато сътвори бърза контраатака отдясно.