Играчите на Драган Баич се наложиха на финала над Лукойл Академик със 72:69

Отборът на Черно море спечели Купата на България по баскетбол, след като победи на финала в Плевен Лукойл Академик със 72:69 в изключително оспорван финал, предаде БГНЕС.

Възпитаниците на Драган Баич показаха невероятно сърцата игра и заслужено грабнаха трофея, след като преди година загубиха по драматичен начин финала с Левски. Лукойл поведе 6 точки след първата част, но на почивката преднината им бе стопена на 3, а "моряците" направиха много силна трета част и влязоха с аванс от 3 точки в последните 10 минути.

В тях резултатът на няколко пъти бе равен, но в последните минути "студентите" не запазиха спокойствие и направиха няколко грешки, от които съперникът им се възползва и в крайна сметка стигна до победата със 72:69 По този начин Черно море триумфира заслужено с Купата на България.