Досега само две от спортистите ни напуснаха състезанието след загуби

С 4 победи за българските боксьорки приключи вторият ден от 66-ия международен турнир за купа "Странджа". Успешната серия на нашите продължи Габриела Димитрова, която спечели по точки срещу ексцентричната финландка Марют Лаусти в среща от първия кръг в кат. до 54 кг. Сутринта победи постигнаха и Стойка Петрова, Светлана Каменова и Деница Елисеева, информира БГНЕС.

Димитрова, която е бронзова медалистка от световното за девойки Албена 2013, ще срещне на ¼-финалите утре Дина Жоламан от Казахстан, която почива в първия кръг. Направо на ¼-финал ще боксира и световната ни шампионка от Чеджу 2014 Станимира Петрова, която среща Литал Хана Застлин от Израел.

От същата фаза на турнира започва участието си и последната ни представителка – Виктория Иванова, която излиза срещу Агнес Алексюсон от Швеция в кат. до 64 кг.

Досега само две от боксьорките ни напуснаха турнира след загуби и това са младите Златислава Чуканова и Венелина Поптолева в кат. до 51 кг.