Тимовете завършиха 1:1 на стадион "Парк де Пренс" в Париж

Швейцария излезе начело в група А, след като стигна до точка в двубоя срещу Румъния на Европейското първенство във Франция, информира БГНЕС.

Тимовете завършиха 1:1 на стадион "Парк де Пренс" в Париж, след като направиха вълнуващ и динамичен двубой. Швейцарците започнаха двубоя много ентусиазирано и Сеферович направи огромен пропуск още в шестата минута, когато остана сам срещу вратаря, но шутът му мина покрай лявата врата.

По темата

"Кръстоносците" продължиха с натиска си, но кълбото не искаше да намери очертанията на румънската врата. Тогава се стигна до 18-та минута, когато реферът посочи бялата точка, след като капитанът Щефан Лихтенщайнер задържа Александру Кипчиу в наказателното поле. Богдан Станку не сбърка и откри резултата на 1:0 в полза на северните ни съседи.

До края на първата част Швейцария още няколко пъти атакува вратата на румънците, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Второто полувреме двубоят стана доста по-динамичен и драматичен. В 52-та минута Джуру се намеси невероятно и предотврати сигурен гол на румънците във вратата на Ян Зомер. Четири минути по-късно дойде и изравнителният гол.

В голмайстор за Швейцария се превърна Адмир Мехмеди, който с уникално воле направи резултата 1:1. Това попадение явно освежи швейцарците, които започнаха да показват малко повече идея в атаките си.

До края на двубоя «кръстоносците» допуснаха доста пропуски и не успяха да обърнат резултата. Така швейцарците, които бяха сочени за фаворити в този мач не успяха още днес да си осигурят място в елиминационната фаза.

След равенството Швейцария излиза начело в група А с 4 точки, втори са Франция с 3, Румъния са на трето място с 1 точки, а на дъното са Албания с 0. От 22:00 часа днес ще се играе и срещата между Франция и Албания.

По време на UEFA EURO 2016 зрителите ще станат свидетели на качествени футболни срещи, богата студийна програма с анализи и новини от горещите точки на първенството. Нова Броудкастинг Груп ще покаже на живо 27 мача - по Нова и Diema, като  всеки от тях ще бъде излъчван паралелно и в каналите Diema Sport и Diema Sport 2 в HD качество. Всички срещи ще бъдат споделени на живо и в Gong.bg.

*Зрителите на Българската национална телевизия ще могат да гледат на живо 27 мача едновременно по БНТ1 и БНТ HD, както и в www.bnt.bg