Вижте с какъв резултат завършиха двата отбора

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол записа категорична победа с 87:59
По темата
над състава на Унгария в двубой от приятелския турнир в румънския град Клуж. Надпреварата, в която участват още отборите на Румъния и Естония, е част от подготовката на българите за предстоящите квалификации за Евробаскет 2017, предаде БГНЕС.

Играчите на Любомир Минчев започнаха много силно срещата и още след първата част имаха комфортен аванс от 14 точки при 24:10. Доминацията на българите продължи и през втората четвърт, която завърши при резултат 47:24 в полза на „лъвовете”.

След почивката ситуацията на паркета не се промени коренно, като на моменти преднината на родните национали надхвърляше 30 точки. В крайна сметка срещата завърши при резултат 87:59.

Най-резултатен за победителите бе голямата звезда на българския баскетбол Александър Везенков. Крилото на Барселона реализира 15 точки, към които добави и 5 борби. С 13 пункта за успеха пък се отличи гардът на Лукойл Академик Павлин Иванов. За Унгария Давид Войвода вкара 13 точки.

Утре от 16.45 часа България излиза за втория си мач от турнира, а съперник в него ще бъде съставът на Естония.