Той се среща с премиера Бойко Борисов
Македонският премиер е на двудневна визита у нас. Зоран Заев се среща с премиера Бойко Борисов и президента Румен Радев. Очаква се страната ни да се застъпи за западната ни съседка пред Европейския съюз и НАТО.
Посещението на Зоран Заев у нас е втората му международна визита след Брюксел. Официално македонският премиер пое властта преди около месец, след няколкомесечни опити да състави правителство.
![](https://statics.nova.bg/files/nova/images/play.jpg)
![](http://i49.vbox7.com/i/e4d/e4d4a539cc6.jpg)
Нагласата на Заев е да приближи Македония до Европейския съюз и НАТО и затова разчита на България.
Очаква се двете държави да подпишат договор за добросъседство, с което да потвърдят приятелството между страните.
В понеделник в интервю за македонски медии министър-председателят Бойко Борисов обяви, че България е голям приятел на Македония и присъединяването на западната ни съседка към Евросъюза и НАТО би успокоило обстановката на Балканите.
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.