Скоростта на ракетата е равна на 3,5 пъти скоростта на звука.

В близките три-четири години ще бъде създадена хиперзвукова ракета с въздушно базиране „Brahmos-2”, върху чието създаване съвместно работят Русия и Индия, съобщи в. „Независимая газета“, цитирана от БГНЕС.

Прототип на ракетата „Brahmos-NG” беше представен на авиоизложението „Aero India 2019” от руско-индийското предприятие „Brahmos Aerospace”.

„Работата по хиперзвуковия проект върви съвместно с Русия. Това ще отнеме максимум пет години“, цитира РИА Новости Правин Патхак - шефа на отдела за информационни технологии на компанията.

Пентагонът оценява корабите на Елън Мъск

Пробно изстрелване на това оръжие, което ще се базира на самолети „МиГ-29” и „Су-30МКИ”, вероятно ще се проведе в края на 2023-началото на 2024 г.

„Brahmos” е двустеренна крилата ракета с първа степен с твърдо гориво, достига хиперзвукова скорост и може да лети към целта на височина 10 мили над земната повърхност. Тя може да поразява цели на разстояние от 400 км.

Освен това новата „Brahmos-NG”, за разлика от предшественика си, ще може да бъде базирана не само на самолети, но и на подводници, откъдето ще бъде изстрелвана през торпедния отсек.

Скоростта на ракетата е равна на 3,5 пъти скоростта на звука.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК. 

 

Редактор: Иван Иванов