Ударите на Кристиян Малинов и Станислав Костов срещнаха гредите

ЦСКА и "Левски" направиха равенство 0:0 в голямото дерби от четвъртия плейофен кръг на Първа лига, играно на Националния стадион „Васил Левски“, предаде БГНЕС.

Двата тима не предложиха атрактивна игра на зрителите, като преобладаваше битката и здравите единоборства в средата на терена, докато чистите голови положения отсъстваха. „Червените“ имаха териториално преимущество през първото полувреме, но не успяха да затруднят Николай Михайлов, като най-интересната ситуация бе в самото начало, когато изстрел на Кристиян Малинов срещна гредата.

След почивката „сините“ изравниха играта, но също имаха затруднения да създават чисти положения, а в заключителните минути играта съвсем се накъса и в крайна сметка така и не падна гол.

По този начин ЦСКА се доближи на две точки от лидера "Лудогорец", който по-късно днес приема "Ботев Пловдив" и ще има възможността да дръпне с пет точки на върха. От своя страна "Левски" вече има 59 точки и остава на трета позиция, на шест точки зад ЦСКА и на осем от "Лудогорец".