Двата гола на Патрик Шик доведоха мача в Чехия до пълен обрат

Националният отбор на България загуби от Чехия с 1:2 а  в мач от квалификациите за Евро 2020-та. Двубоят в Прага беше официален дебют за новия селекционер Красимир Балъков.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Още в 3-ата минута снощи Исмаил Иса даде преднина на България след центриране на капитана Ивелин Попов. Домакините изравниха в 19-aта минута -  с гол на Патрик Шик, отбелязаха и ново попадение.

Снимка: EPA/БГНЕС

Така България остава с две точки в актива си, заема четвърто място в група А. В понеделник, в София играем с Косово на Националния стадион „Васил Левски“.

България излиза срещу Чехия в третата си европейска квалификация

Все пак, логичното се случи в 50-ата минута, когато Шик получи добър извеждащ пас, преодоля елементарно Васил Божиков и вкара за 2:1. Възпитаниците на Балъков нямаха сили да отговорят и до края не успяха да създадат нито една опасност пред противниковата врата.