„Червените дяволи” се наложиха с 1:0 над Португалия

Отборът на Белгия се наложи с 1:0 над Португалия и ще срещне Италия в четвъртфиналите на UEFA EURO 2020. Двата тима оправдаха очакванията за зрелищен двубой, пише Gong.bg.

Първата част бе равностойна, но в края на полувремето Торган Азар с мощен изстрел изведе белгийците напред в резултата. В началото на втората част Де Бройне развали празника на „червените дяволи”, напускайки терена преждевременно и поставяйки сериозна въпросителна върху участието си в следващия двубой.

Роналдо пък остана без своя гол №110, с който щеше да се превърне във футболиста с най-много попадения за национален отбор и вероятно изигра последния си мач на европейско първенство.

Всичко за UEFA EURO 2020™ ще откриете в специалната секция на Gong.bg.

Мачовете от дългоочакваното Европейско първенство по футбол могат да бъдат проследени в телевизионните канали NOVA, DIEMA, БНТ 1 и БНТ 3. Всяка от двете медии ще излъчи пряко по 27 мача. Финалът на първенството на 11 юли ще бъде излъчен съвместно в каналите на Нова Броудкастинг Груп и Българската национална телевизия.