
Това съобщи главният изпълнителен директор на комитета Алексей Сорокин
Организационният комитет на финала на Шампионска лига по футбол, който трябваше тази година да се проведе в Санкт Петербург (Русия) очаква да получи компенсация за разходите по подготовката на двубоя от Европейската футболна централа (УЕФА) през април, пише gong.bg. Това съобщи пред ТАСС главният изпълнителен директор на комитета Алексей Сорокин.
Още на 25 февруари УЕФА реши на извънредното заседание на Изпълнителния комитет да премести финала в Шампионската лига от Санкт Петербург във френската столица Париж на „Стад дьо Франс“. Срещата за титлата ще се играе на 28 май от 22.00 часа българско време.
Преместиха финала на Шампионската лига от Санкт Петербург в Париж
„В процес на обсъждане сме. Възстановяването на направените разходи не е еднократен процес. Нямаме съмнение, че всички задължения ще бъдат изпълнени, но не е лесно да изчислим всичко в детайли. Изпратили сме цялата информация на УЕФА“, коментира Сорокин.
Той смята, че през месец април всичко ще бъде уточнено, но не посочи за каква сума става въпрос.
За да научавате първи новините от България и света, изтеглете новото приложение на NOVA - за Android ТУК, iOS (Apple) ТУК и HUAWEI AppGallery ТУК.
Последвайте ни