Шампионите спечели първото баскетболно дерби за сезона

Лукойл Академик разгроми Левски с 91-64 в първото дерби между основните претенденти за титлата в баскетболното първенство при мъжете. Шампионите доминираха през целия мач в Правец и нито за миг не оставиха съмнение, че са по-класния тим на игрището.

Домакините поведоха с 26:13 след края на първата четвърт, а авансът им на почивката вече бе цели 21 точки - 51:30.

До края на срещата разликата достигаше внушителните 30 точки и така с лекота Лукойл достигна до крайния успех. С най-голям принос за него бе Мохамед Абукар с 21 точки, а Дарил Уоткинс се отчете с 18 и 9 борби. За Левски 13 точки реализира Павел Иванов, а 11 добави Марко Маринович.

В следващия кръг от шампионата Лукойл Академик гостува на Черно море Порт Варна, а Левски приема Спартак Плевен.