Българинът извоюва трудна победа срещу французина Едуар Роже-Васлен

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Рим след трудна победа над Едуар Роже-Васлен с 4-6, 6-3, 6-4, съобщи БГНЕС.

Французинът, който е 45-и в световната ранглиста, оказа сериозна съпротива на Димитров, но класата на българина му помогна да постигне пробив в края на третия сет, който му донесе крайния успех.

В първата част Гришо допусна два пробива, които бяха достатъчни на Роже-Васлен да поведе в резултата. Българинът проби рано съперника си във втория сет, след което не сгреши в сервис геймовете си, за да изравни.

Третата част бе най-оспорвана, като двамата тенисисти взимаха своите подавания до 4-4, когато Димитров успя да постигне пробив, след което да затвори мача след малко над 2 часа игра.

Във втория кръг Григор ще се изправи срещу Пабло Карено Буста или Иво Карлович, а евентуален негов съперник в третия кръг може да бъде Томаш Бердих.