Червените направиха 1:1 със Зимбру в София

Отборът на ЦСКА започна по неубедителен начин участието си в турнира Лига Европа. В мач от втория квалификационен кръг, Червените направиха 1:1 със Зимбру на стадион "Васил Левски" и така усложниха задачата си преди реванша в Молдова.

Гостите поведоха в резултата чрез Сергей Алексеев в 31-та минута след центриране от фаул, въпреки че до гола ЦСКА бе по-активният отбор на терена.

Тимът на Стойчо Младенов успя бързо да се върне в мача с попадение на Антон Карачанаков. В 41-та минута, халфът, появил се на мястото на контузилия се Тони Силва малко по-рано, засече топката след центриране на Венцислав Василев.

През второто полувреме, двата отбора не впечатлиха с представянето си, като трудно успяваха да организират своите атаки. Пропуски за ЦСКА на два пъти направи голмйастора Карачанаков, а в 86-та минута, Александру Гросу уцели греда за Зимбру след диагонален шут.

Реваншът в Молдова е следващата седмица.