Българинът игра едно полувреме при 1:4 срещу Дарби Каунти

Българският национал Симеон Славчев дебютира в английския футбол със загуба. Полузащитникът, който премина под наем от португалския Спортинг в Болтън, влезе на почивката при поражението с 1:4 от гонещия директна промоция за елита Дарби Каунти. Бившият халф на Литекс замени Лиъм Тротър.

Славчев стана вторият българин, играл за Болтън. Преди него Мартин Петров носи екипа на Уондърърс от 1 юли 2010 г. до 17 януари 2013 г. Те са и двама от 15-те ни сънародници, които са прекарали част от своята кариера в Англия. Другите 13 са Димитър Бербатов, Валери Божинов, Бончо Генчев, Димитър Евтимов (понастоящем трети вратар на Нотингам), Радостин Кишишев, Станислав Манолев, Борислав Михайлов, Стилиян Петров, Светослав Тодоров, Алескандър Тунчев, Александър Тонев (все още собственост на Астън Вила, но е под наем в шотландския Селтик), Николай Бодуров (понастоящем собственост и титуляр във Фулъм) и Георг Илиев (понастоящем собственост на Болтън).

В Чарлтън също има българин - роденият през 1997 година вратар Димитър Митов. В Нотингам пък е нападателят Николай Тодоров (роден 1996 г.).

Също в мач от днешния кръг в Чемпиъншип, Николай Бодуров игра 90 минути за Фулъм при 1:1 в домакинството срещу Бирмингам. Доскорошният нападател на ЦСКА Серджиу Буш пък дебюира за Шефилд Уензди. Румънецът влезе в 67-та минута при 1:1 вкъщи срещу Кардиф.