В следващия кръг българският отбор ще срещне датския "Копенхаген"

Отборът на ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи "Адмира Вакер" с 3:1 в реванша между двата тима и отстрани съперника си с общ резултат 6:1.

„Червените“ имаха комфортен аванс от 3:0 от първата среща на „Българска Армия“, а на реванша в Австрия демонстрираха още веднъж превъзходството си над съперника.

В герой за „армейците“ се превърна новият централен нападател на тима Мауридес, който се отличи с две попадения в реванша. Бразилецът откри резултата още в 14-тата минута, а осем минути след почивката покачи на 2:0, пише БГНЕС.

Домакините върнаха един гол чрез Синан Бакиш в 55-тата минута, но в 80-тата минута Жоржиньо вкара нов гол за ЦСКА и оформи крайното 3:1. По този начин българският тим се класира за следващия кръг на Лига Европа, където ще срещне датския "Копенхаген".

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК.