С двата гола в Любляна се отличи Божидар Краев

България записа победно начало в новия турнир на УЕФА Лига на нациите. България надигра Словения с 2:1 в мача от група 3 от Дивизия С, предаде Gong.bg.

С два гола в Любляна се отличи бившият играч на "Левски" Божидар Краев, а ключови изяви имаше и вратарят Пламен Илиев.

Селекцията на Петър Хубчев показа доста позитивни моменти в играта си на стадион "Стожице", но в по-голямата част от мача бяха принудени да се бранят срещу настъпателните словенци.

Краев откри резултата още в 3-ата минута, но още преди паузата Миха Зайц изравни за домакините. След паузата превесът на Словения стана дори по-явен, но при единствената ни по-опасна атака отново Краев беше точен в 59-ата. До края Илиев на вратата показа геройски изяви, а срещата ще се запомни с официалните дебюти на Ангел Лясков и Иван Горанов при мъжете.

Така България потегли с три точки при участието си в Лигата на нациите. В неделя на "Васил Левски" приемаме другия тим от нашата група, който победи в първия си мач - Норвегия.