Той се класира за третия кръг на турнира от сериите Мастърс

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Мадрид, след като победи американеца Тейлър Фриц с 6-4, 6-2 в откриващия си мач от надпреварата, съобщава БГНЕС.

Григор си тръгна от Мадрид след загуба от квалификант

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В понеделник 21-годишният Фриц отстрани първата ракета на България Григор Димитров след успех в два тайбрек сета, но днес той не успя да се противопостави на именития си съперник. Джокович бе изключително солиден на собствен сервис през целия двубой, като загуби само осем точки при подаванията си и даде само една точка за пробив на съперника си, която отрази. От своя страна сърбинът реализира един пробив в първия сет и още два във втория, за да стигне до бърз успех след час и 5 минути игра. По този начин водачът в схемата се класира за следващия кръг на турнира, а съперникът му там ще стане ясен след изиграването на мача между Диего Шварцман и победителя от срещата между Жереми Шарди и Алберт Рамос-Виньолас. По-рано днес аржентинецът се наложи над 16-ия поставен Марко Чекинато с 6-0, 4-6, 6-1.

За втория кръг в Мадрид се класираха още Мартон Фучович, Стан Вавринка, Хуберт Хуркач и Гуидо Пея.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни.  За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.