Пловдивчани играха голяма част от мача с човек по-малко

„Локомотив” (Пловдив) загуби домакинството си срещу „Страсбург” с 0:1 в първи двубой от 3-ия квалификационен кръг в Лига Европа, предаде Gong.bg.

В 10-ата минута на срещата Томашевич беше изгонен с директен червен картон, а в 11-ата минута Митрович се разписа, за да донесе успеха на тима си.

Началото беше тежко за „Локомотив”. В 10-ата минута на двубоя след нарушение на Томашевич, съдията го изгони, а след изпълнения пряк свободен удар Митрович откри резултата за френския тим с глава, засичайки центриране отдясно. Постепенно гостите успокоиха играта, а положения не липсваха и пред двете врати.

Ето и съставите на двата отбора:

"Локомотив" Пловдив: Луков, Езе, Цветанов, Карагарен, Умарбаев, Ожболт, Илиев, Петрович, Витанов, Томашевич, Аралица

"Страсбург": Селс, Симакан, Ндур, Коне, Мартин, Митрович, Сисоко, Фофана, Белегард, Джику, Да Коста

Съдия: Жоао Пинейро (Португалия)