Успех за каталунците в първия им мач от лятната подготовка

Барселона победи Хамбургер с 2:1 в първия си приятелски двубой за новия сезон, който бе и неофициален дебют за новия старши треньор Тито Вилянова

Дани Алвеш откри резултата още в петата минута със силен удар, но Толгай Арслан изравни за домакините в средата на първото полувреме.

Малко преди почивката Жерард Деулофеу вкара победното попадение, което бе и първо за юношата на Барса с екипа на тима.

Срещата в Германия бе по случай 125-годишнината на немския тим, а участие в нея не взе контузения Лео Меси, а така също и много от основните играчи на отбора. Иниеста, Шави, Пике, Валдес и Бускетс все още са в почивка след Евро 2012, Давид Вия и Карлес Пуйол се възстановяват от контузии, а новото попълнение Жорди Алба е с олимпийския тим на Испания.

Следващата контрола на Барселона е на 28 юни, когато каталунците играят срещу мароканския Раха Атлетик.