В първия мач от първенството Ливърпул победи Стоук Сити

Отборът на Ливърпул започна успешно новия сезон във Висшата лига, след като постигна минимален успех с 1:0 над Стоук Сити в първия мач от английскито първенство за този сезон.

Двубоят на "Анфийлд" бе зрелищен, като тимът воден от Брендън Роджърс създаде много възможности.

Единственият гол в мача беше отбелязан от Даниел Стъридж в 37-та минута. Попадението дойде след силен изстрел извън наказателното поле. "Грънчарите" имаха отлична възможност да изравнят резултата в 88-та минута, когато получиха дузпа след игра с ръка на Даниел Агер. Дебютиращият вратар Симон Миньоле обаче спаси изстрела от бялата точка на Джонатан Уолтърс, а след това и добавката на Кенуайн Джоунс, за да донесе трите точки за своя тим.