Хасковлията победи Леонардо Майер с 3:0 сета, следващият му съперник ще е Анди Мъри

Феноменален успех за Григор Димитров! Най-добрият ни тенисист се наложи с 3:0 сета - 6-4, 7-6(6), 6-2 срещу 64-ия в ранглистата аржентинец Леонардо Майер и се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на най-престижния турнир в света – Уимбълдън.

Мачът бе прекъснат при резултат 6:4, 6:5 заради дъжд и след около час бе подновен. Благодарение на успеха днес, Димитров си осигури чек с 226 000 паунда от наградния фонд. Освен това той си осигури и 360 точки за ранглистата на АТР, което ще му позволи ново рекордно калсиране и влизане в Топ 10.

Така Гришо стана и първият български тенисист, достигнал до четвъртфиналната фаза в турнир от Големия шлем. В следващия кръг хасковлията ще се изправи срещу един от фаворитите – миналогодишния шампион Анди Мъри.