Капитанът на отбора Светослав Дяков откри резултата в 19-ата минута

Лудогорец започна с убедителна победа серията си от подготвителни мачове във Великобритания преди новия футболен сезон. Българският шампион разгроми румънския Стяуа с 4:2.

Капитанът на отбора Светослав Дяков откри резултата в 19-ата минута. Безапелационни, футболистите на Стойчо Стоев систематично наложиха напълно своята воля, но имаха малшанса да пропуснат два наказателни удара чрез Дяков и Христо Златински преди и след почивката.

Плодовете на добрата игра на „Орлите” обаче все пак се появиха. Между 65-ата до 78-мата минута те отбелязаха още три гола, дело на Марселиньо, Роман Безяк и Шоко

Късното утешение за румънския първенец бяха двете попадения на Йонуц Неагу и Габриел Янку от дузпа в заключителните 10 минути на двубоя, с които бе оформен и крайният резултат. Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев бе доволен от видяното.

Утрешният втори мач на Лудогорец на британска земя – срещу шотландския Хартс, можете да гледате пряко по „Диема” от 21:30 ч.