Преди началото на решаващия сет сръбкинята имаше мускулно схващане в лявото бедро

Рускинята Мария Шарапова спечели титлата от турнира в Бризбейн, след като победи Ана Иванович с 6-7(4), 6-3, 6-3 в драматичен финал.

Първите две поставени в схемата се изправиха една срещу друга в решаващия мач и не разочароваха публиката. Шарапова изпусна сетбол в първия сет, преди да позволи на Иванович да поведе в резултата след тайбрек, но след това за пореден път демонстрира прословутия си борбен характер и проби рано във втората част, за да изравни, съобщи БГНЕС.

Преди началото на решаващия сет сръбкинята взе медицински таймаут, заради мускулно схващане в лявото бедро. Двете тенисистки удържаха подаванията си, преди световната номер 2 все пак да стигне до пробив и да затвори мача след 2 часа и 39 минути.