"Сините" с нов успех над "Ружомберок", Мариани герой за "Левски"

"Левски" стана четвъртият български тим, който ще играе във втория кръг на Лига Европа. „Сините” спечелиха реванша срещу "Ружомберок" с 2:0 и с общ резултат 4:0 продължават напред в турнира.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Както и при гостуването в Словакия противникът започна по-активно и пръв създаде опасности пред вратата на "сините", но Давиде Мариани откри резултата след половин час игра с четвъртия си гол от началото на сезона. В последния четвърт час на двубоя пред влезлия като резерва Здравко Димитров се откриха две отлични възможности да удвои преднината на домакините, но младокът не сполучи.

НКП на "Левски": Бяхме нападнати, но защитихме честта си

Така се стигна до продължението, в което записалият първи минути със синята фланелка Дени Алар оползотвори отлично центриране на Тиам за 2:0. "Левски" записа трета поредна победа под ръководството на Петър Хубчев, като и в двата си мача в Европа не допусна попадение в своята врата. В следващия кръг "Левски" ще играе срещу "АЕК Ларнака". Кипърците взеха втора победа над Петрокуб Молдова, този път като гости.

"ЛЕВСКИ" - "РУЖОМБЕРОК" 2:0

1:0 Мариани (33)
2:0 Алар (90+1)

"ЛЕВСКИ"Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов

"РУЖОМБЕРОК"Иван Крайчирик, Матей Чурма, Ян Масло, Михал Йонек, Александер Мойжиш, Тихомир Костадинов, Далибор Такач, Тварджик, Кристи Косе, Петер Гал-Андрежли, Стефан Герец