Златни отличия в последния ден завоюва ансамбълът ни по художествена гимнастика

България финишира на 30-а позиция в класирането по медали на Олимпийските игри в Токио. Златни отличия днес в последния ден завоюва ансамбълът ни по художествена гимнастика, пише БНР.

ТРЕТА ОЛИМПИЙСКА ТИТЛА: Българският ансамбъл завоюва златото в Токио (ВИДЕО+СНИМКИ)

България в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс се пребори за най-високото място на почетната стълбичка, спечелвайки трето злато за страната ни на Олимпиада.

ТРИУМФ: Стойка Кръстева донесе втора олимпийска титла за България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златни медали в Токио спечелиха също каратистката Ивет Горанова и боксьорката Стойка Кръстева. Със сребро се окичи Антоанета Костадинова в спортната стрелба, с бронзови медали - състезателките ни в борбата Тайбе Юсеин и Евелина Николова.

ЗЛАТО ЗА БЪЛГАРИЯ: Каратистката Ивет Горанова стъпи на олимпийския връх (СНИМКИ+ВИДЕО)

Победител в класирането по медали станаха САЩ (39 златни, 41 сребърни, 33 бронзови медала), следвани от Китай (38, 32, 18) и домакините от Япония (27, 14, 17).