Каква е причината за агресията и какво е състоянието на пострадалия?

Побой над футболен съдия в Плевенско прекрати мач от аматьорската футболна лига. Главният рефер беше нападнат от публиката и футболисти в село Брест. В 65-ата минута мачът бил прекратен, когато домакините от „Брест” водели с 2:1.

Вечното дерби: Ракети, сблъсъци, хвърлени камъни, ранено дете и задържани (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Нямам обяснение за ситуацията. В 65-ата минута свирих фал в центъра. Футболист на „Брест” мина покрай мен и ме удари с юмрук в хълбока. Аз се измъкнах и му показах червен картон. В следващия момент целия отбор се нахвърли върху мен. Хванаха ме за главата, дърпаха ме, удряха ме. По някое време съм паднал и съм загубил съзнание. Не знам колко време съм бил на земята, но съм станал и съм прекратил мача”. Това разказа в ефира на „Здравей, България” потърпевшият футболен съдия Павел Василев.

По думите му след това той се отправил към съблекалнята, където отново бил нападнат.