Това е и последната среща с публиката на осемте гимнастички

С много емоции, сълзи и усмивки премина бенефисът на „златните момичета” в зала „Арена Армеец”. Това беше и последната среща с публиката на осемте гимнастички от двата олимпийски цикъла, които през последните седем години ни донесоха много вълнение и гордост.

СНИМКИ ОТ БЕНЕФИСА ВИЖТЕ ТУК

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Христиана Тодорова, Цветелина Найденова, Катрин Велкова и Елена Тодорова изпълниха с много вълнение своето последно съчетание пред препълнени трибуни, пише Gong.bg.

Любомира Казанова, с чието участие бе завоюван и бронзовият олимпийски медал, пък осъществи прехода към новия ансамбъл, на когото „златните момичета“ предадоха символично щафетата.

Заслужено внимание получи и наставникът на великолепните ни гимнастичките – Ина Ананиева, която ще продължи да работи с новосформирания ансамбъл.

Овации имаше и за председателя на федарацията Илиана Раева, която беше неотлъчно до момичетета през тези години.

Цветелина Стоянова се появи за първи път публично след инцидента, който претърпя през лятото.

Тя наблюдава бенефиса от специална ложа заедно с приятеля си Александър Любенов. ВИЖТЕ ТУК

Над 12 000 души станаха на крака, за да покажат признателността на публиката към всичко, което направиха градициите за страната ни.  „

Златните момичета” спечелиха 81 медала от олимпийски игри, световни и европейски първенства, Гран При и световни купи.

Те станаха абсолютни световни шампиони през 2014 г., вицесветовни шампиони през 2015 г., извоюваха златни медали от финалите на световни и европейски първенства.

И разбира се най-мечтаният медал - бронзов от Олимпийските игри 2016 г.