Двата тима запазват позициите си в класирането

Левски и Литекс завършиха 2:2 в дербито от 17-ия кръг на "А"  група, което Нова Телевизия излъчи пряко. Двата тима направиха зрелищен мач на стадион "Георги Аспарухов", след който запазват позициите си във временното класиране.

Гостите от Ловеч поведоха с попадение на Кристиан Малинов в 8-та минута. Още до края на първото полувреме обаче Левски успя да обърне развоя на срещата в своя полза.

Валери Домовчийски изравни в 28-та минута с технично отиграване с пета, а секунди преди почивката Антонио Аниете се възползва от нова грешка в защитата на Литекс.

През втората част, Оранжевите стигнаха до точката с гол на Кирил Десподов в 66-та минута и така увеличиха дистаницията до седмия Ботев /Пд/ на две точки. Левски остава на четвъртото място, но с равни точки с третия Берое.