Световният номер 3 падна от австралиеца Ник Кирьос

Световният номер 3 Григор Димитров не успя да се класира за финала на турнира в Бризбейн, след като загуби от австралиеца Ник Кирьос с 6-3, 1-6, 4-6, предаде БГНЕС

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Гришо обра овациите с жест на спортсменство в Бризбейн (ВИДЕО)

Защитаващият титлата си от миналата година българин започна уверено двубоя и постигна един пробив в първата част, което му бе достатъчно за успех. Във втория сет сервиса на Григор стана колеблив, а Кирьос вдигна нивото си и проби два пъти, за да вкара мача в трети сет. Той вървеше равностойно, но играта на австралиеца ставаше все по-добра и в крайна сметка той стигна до пробив в седмия гейм, след което затвори мача на собствен сервис след час и 33 минути игра.

Кирьос бе изключително агресивен, както при подаванията си, така и на ретур, като реализира 19 аса, за да стигне до първия си успех срещу Димитров след две поражения до този момент.

За двамата това бе трети сблъсък, като дотук победите бяха изцяло на сметката на Григор.

Интересното е, че това бе първият случай, в който двамата премериха сили на австралийска земя. Дотук те са се засичали единствено в САЩ - Григор постигна трудна победа в три сета на Индиън Уелс през 2015-а, а през миналия сезон надви Кириос в два сета, за да спечели титлата в Синсинати.

Григор Димитров на полуфинал в Бризбейн (ВИДЕО+СНИМКИ)

И австралиецът, и Димитров изиграха завързани мачове, за да достигнат до полуфиналите в Бризбейн, припомня gong.bg.

Гришо има своите мигове на колебания срещу Джон Милман (4:6, 7:6 /8/, 6:3) и Кайл Едмънд (6:3, 6:7 /3/, 6:4).

Кириос от своя страна се измъчи доста срещу сънародника си Матю Ебдън (6:7 /3/, 7:6 /5/, 6:2) и украинеца Александър Долгополов (1:6, 6:3, 6:4).

Димитров стартира с победа на сингъла в Бризбейн (СНИМКИ)

На финала в надпреварата австралиецът ще срещне американеца Райън Харисън, а за Гришо турнирът в Бризбейн не е приключил, като по-късно днес той и Харисън ще се изправят срещу Хенри Континен и Джон Пийрс в мач от полуфиналите на двойки.

БЕЗАПЕЛАЦИОННО: Избраха Григор Димитров за „Спортист на България” за 2017 г. (ВИДЕО+СНИМКИ)