Властите съобщават за експлозии в района на Кривой Рог и Одеса

Поредна нощ на руски ракетни удари по няколко населени места в Украйна. Властите съобщават за експлозии в района на Кривой Рог и Одеса. И двата украински града станаха мишена на смъртоносни атаки през последните дни. Съобщава се за експлозии и в Харков.

Междувременно Украйна увери, че Русия е понесла тежки загуби от началото на нейната контраофанзива. Киев отхвърля твърденията на Москва за нанесени катастрофални загуби и твърди, че украинската армия е дала много по-малко жертви при своето настъпление в сравнение с окупаторите.

Киев съобщава за напредък на фронта, Москва - че е нанесла катастрофални загуби

В началото на срещата на министрите на отбраната от Европейския съюз в Брюксел генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг каза, че украинското контранастъпление е все още в началото си, но вече има напредък на бойното поле.

„Ние се събираме тук, докато Украйна провежда голямо контранастъпление. Все още е рано и не знаем дали това ще бъде повратна точка на войната, но виждаме, че украинците напредват и освобождават повече земя. Знаем, че колкото повече напредък постигне Украйна, толкова по-силни ще бъдат позициите й на масата за преговори. Колкото повече напредък постигне Украйна, толкова по-вероятно ще бъде президентът Путин да осъзнае, че не може да спечели на бойното поле, а трябва да договори справедлив мир”, заяви Столтенберг.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Редактор: Габриела Винарова