Това коментира бившият министър на вътрешните работи за вота на недоверие, насочен срещу МВР

В студиото на „Денят на живо” бившият министър на вътрешните работи проф. Веселин Вучков коментира предстоящия  пети вот на недоверие, като този път той е обвързан с МВР.

От ПП-ДБ готвят пети вот на недоверие, Желязков - уверен в стабилността на кабинета (ОБЗОР)

„Вотът на недоверие е политическо упражнение. Говоренето около мотивите ще бъде изцяло политическо и ще бъде насочено конкретно към министър, а след това да се уязви цялото правителство и парламентарното мнозинство”, каза Вучков.

По негови думи от вота на недоверие биха могли да се изведат позитивни поуки, за да се подобри работата на полицията и пожарната.

„Самата структура на МВР се нуждае от много сериозна реформа- тотално пресяване на кадрите като физическа и професионална подготовка, нови по-олекотени структури и освобождаването на МВР от типични административни дейности. Това със сигурност ще повлияе положително от гледна точка на обществото. Ние, като граждани, финансираме МВР,  заради което то е в огромен дълг- особено на фона на тези 50%  увеличени заплати от Нова година”, посочи експертът.

Връчиха първия акт на шофьор, заснет в нарушение от тол камера

Той коментира и предложението на Даниел Митов небрандирани автомобили да се движат по магистралата в лявата лента и да следят за нарушители на място. По негови думи обаче най-голямата причина за пътния травматизъм в България се дължи на изключително лошата пътна инфраструктура.

Целия разговор гледайте във видеото.

Редактор: Дарина Методиева