Запалянкото беше едно от момчетата, гонили топката по време на снощния мач

Камерите на стадиона в Лион, където в сряда вечер се игра мачът между Португалия и Уелс, запечатаха действията на един необикновен фен на Кристиано Роналдо.

Едно от момчетата, които подаваха топките по време на двубоя, преследваше неотлъчно звездата на португалците. Той успя да си направи няколко селфита с него, получи приятелска прегръдка от футболиста, а накрая дори застана до играчите на Португалия за традиционната снимка на победителите.

Снощният оспорван мач между иберийците и Уелс (2:0) направи Роналдо и компания първите финалисти на UEFA EURO 2016.

Това беше първата победа на Португалия в редовните 90 минути и втори финал на Европейско първенство в историята. Победата дойде след гол и асистенция на Роналдо, който изравни рекорда на Мишел Платини за най-много голове на европейски първенства.

При гола с глава в снощния мач суперзвездата е отскочил цели 79 см над земята.

В четвъртък вечер ще стане ясен и вторият финалист на турнира. Световният шампион Германия ще се изправи срещу домакина Франция. Мачът ще се играе в Марсилия и ще се излъчва на живо по Нова от 22.00 ч.