Хакерите получавали пълен контрол над мобилните устройства
Възможно е ливанска разузнавателна служба да е превърнала смартфоните на хиляди потребители в устройства за кибершпионаж, предаде Ройтерс, цитирайки съвместен доклад на фондация "Електроник фронтиър" и фирмата за сигурност на мобилните услуги "Лукаут".
Съвременният Big Brither – технологиите и рисковете
Според доклада от 2012 г., цитиран от БТА, Главното управление по обща сигурност на Ливан е провело над 10 акции, насочени предимно към потребителите на телефони Андроид в най-малко 21 страни. При кибератаките хакерите поемали контрола над смартфоните, превръщайки ги в средство за следене на собствениците им и крадели информация от тях. Засега няма данни за атаки, насочени срещу операционната система на Епъл, което може да се дължи на популярността на Андроид в Близкия изток.
Граждани, магистрат, депутат, бивш политик и „много известен гражданин” - подслушвани
Подкрепяни от държавата хакери използвали различни трикове, за да подмамят жертвите си да свалят фалшиви версии на приложения за изпращане на зашифровани послания. След това получавали пълен контрол над използваните устройства.
Могат ли хакери да ни наблюдават навсякъде?
В доклада на "Електроник фронтиър" и "Лукаут" се посочва, че хакерите, работещи за шпионската агенция, лекомислено са оставили стотици гигабайти прехванати данни незащитени в интернет, предаде Асошиейтед прес. Все едно крадци да оберат банка и да забравят за затворят вратата на стаята, в която са скрили парите, каза Майк Мъри, шефът на разузнаването на Лукаут.
Помагал ли е член на Бюрото за СРС на обвиняеми магистрати?
Може ли да ни следят и записват през телефона?
ГДБОП вече може да извлича съобщения от Facebook Messenger, Skype и Viber
„Уикилийкс” с нови разкрития за интернет шпионажа на ЦРУ
Спецслужбите на Европа са следили Тръмп и екипа му
НЕЗАКОННО ПОДСЛУШВАНЕ: Доклад за стотици нарушения при разрешенията за следене
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.