Мачът бе от турнира Лига на нациите

България победи Кипър с 2:1 в мач от турнира Лига на нациите.

Българският национален отбор по футбол продължи перфектната поредица в Лигата на нациите, записвайки 3 победи от 3 мача. В нашата група 3 от Дивизия С момчетата на Петър Хубчев демонстрираха изключителен характер, за да спечелят мача, обръщайки го от 0:1 до 2:1. Това беше нашият 12-и успех над този съперник, който ни затрудни доста на Националния стадион „Васил Левски”, припомня gong.

В 41-ата минута след неприятна грешка в нашата отбрана Григорис Кастанос откри за гостите на Националния стадион "Васил Левски". След паузата "лъвовете" излязоха напълно преобразени - Кирил Десподов изравни с глава в 59-ата минута, а в 68-ата Тодор Неделев с убийствено воле ни изведе напред в резултата.

Селекционерът Петър Хубчев направи няколко промени в сравнение с 11-те, които надвиха норвежците с 1:0 в София. Божидар Чорбаджийски седна на пейката, а мястото му в центъра на защитата до Николай Бодуров зае Антон Недялков, който пропусна предишните 2 срещи заради контузия. Отляво като краен защитник пък бе избран опитният Петър Занев. Дуото опорни халфове в центъра се завърна към обичайния си вид Георги Костадинов-Симеон Славчев, а Тодор Неделев получи нов шанс като титуляр отдясно по фланга. Останалата част от атакуващата ни линия – капитанът Ивелин Попов, Божидар Краев и Кирил Десподов – остана непроменена.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни.  За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.