Удря ли ни втора вълна на пандемията?

Рекорден брой на новозаразени с коронавирус за едно денонощие отчете Световната здравна организация. Новите случаи са се увеличили със 183 000, като най-много те са в Северна и Южна Америка.

Антителата срещу коронавируса изчезват бързо след оздравяването на пациентите

И докато общият брой на потвърдените заразени в света вече наближава 9 милиона, няколко европейски страни продължават да облекчават мерките.

Най-много са новозаразените в Бразилия, където бе отчетен печален рекорд. Починалите там са вече над 50 000 души и така страната се нарежда на второ място в света по най-много жертви. А ситуацията продължава да се влошава.

Починалите с коронавирус в Бразилия вече са над 50 000

Заразените с коронавирус в Бразилия са над 1 милион, а от новата болест там умират по 1000 души на ден. Въпреки това президентът Жаир Болсонаро продължава да иска отмяна на карантинните мерки.

Здравните власти в Южна Корея признаха за първи път днес, че през страната преминава втора вълна от коронавируса.

„Първоначално прогнозирахме, че втората вълна ще се появи през есента или зимата. Очакването ни, че заразяването ще намалее през лятото, се оказа погрешно. Смятаме, че докато хората са в близък контакт помежду си заразяването ще продължава”, заяви Чон Ън-Кюон - директор на Центровете за контрол и превенция на заболяванията в Южна Корея.

90 души с коронавирус след купон в Португалия

От края на май досега в Южна Корея се регистрират 40-50 нови случая дневно, повечето от които в района на Сеул.

В понеделник Франция стана една от малкото европейски страни, която отвори училищата си преди септември. Две седмици преди началото на лятната ваканция, учениците до 15 години влизат отново в класните стаи. Досега това ставаше по желание, но от днес е вече задължително. Франция отваря и киносалоните, като между зрителите ще трябва да остава по едно празно място.

Възстановяването след пандемията от коронавирус е основна тема на посещението на германският външен министър Хайко Маас в Рим. От италианската столици той обеща подкрепа за всички европейски страни.

Коронавирусът може да оцелее в реки и езера до 25 дни

„Най-спешната ни задача в Европа е да осигурим мощен икономически и социален рестарт. Решени сме да не оставим нито една държава в Европа сама”, обяви той.

Засега 27-те остават разделени по въпроса за предложения фонд за възстановяване на европейските икономики. Германският първи дипломат обаче заяви, че вижда желание за компромис от всички страни.

ВСИЧКО ЗА КОРОНАВИРУСА У НАС И ПО СВЕТА ЧЕТЕТЕ ТУК

Редактор: