На 69 години помориецът Яни Куков вече е световен шампион по плуване в ледени води

Те печелят медали и чупят световни рекорди, въпреки че са средно 4 пъти по-възрастни от повечето шампиони. Тази седмица в „Темата на NOVA” Цвета Гагарова и операторите Таси Асенов и Мартин Ангелов разказват историите на хора, които успяват да обърнат хода на времето.

На 69 години помориецът Яни Куков вече е световен шампион по плуване в ледени води. Преди месец завоюва златен и сребърен медал и постигна световен рекорд на 50 метра гръб при температура на водата само един градус.

Тервел Замфиров е световен шампион по сноуборд (ВИДЕО)

„За първи път са ме потопили във водите на Четно море на осем месеца. На три години ме научиха да плувам”, казва той.

Силата му обаче е във водната топка, където се състезава активно повече от 20 години. „Бях национален състезател, имах титли”, споделя Куков.

Яни става европейски шампион по водни спасяване през 2023 г. в Белгия. Взима злато в ледените води на Молвено.

Как с годините можем да ставаме дори по-силни и по-жизнени? Гледайте „Темата на NOVA“ в събота, веднага след Новините на NOVA в 19 часа.

Редактор: Румен Лозанов