"Белите" разгромиха Ботев с 3:0, нападател на гостите с тежка контузия

Славия прекъсна лошата си серия от пет мача без победа във всички турнири, разгромявайки Ботев (Пловдив) с 3:0 на своя стадион в квартал "Овча Купел". С успеха тимът на Иван Колев се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите.

Ботев пък допусна втора поредна загуба с 0:3. В миналия кръг "канарчетата" бяха разгромени със същия резултат у дома от Левски. Отборът на Велислав Вуцов остана извън челната шестица, а до момента в шампионата пловдичани записаха поражения във всичките си гостувания в София - общо четири на брой.

Португалецът Карлос Фонсека откри резултата в 32-та минута след асистенция на Манзоро. 10 минути след почивката Радослав Василев покачи на 2:0, озовал се сам срещу Адам Стаховяк. Отново Василев оформи крайното 3:0 в 72-та минута, възползвайки се от пас на Фонсека. Нападателят вече има 4 гола от началото  на сезона. Той донесе точката срещу Берое в миналия  кръг при равенството 1:1.

Още в самото начало на срещата контузия получи нападателят на Ботев Александър Колев.  Бившият младежки национал е с травма в дясното коляно, а след направения ядрено-магнитен резонанс има сериозни съмнения за скъсана предна кръстна връзка. Ако диагнозата се потвърди, в понеделник предстои операция, която ще извади Колев от терените минимум за 6 месеца.

Старши-треньорът на Славия Иван Колев посвети победата на президента на клуба Венцеслав Стефанов, който вчера навърши 65 години. На ход за "белите" е реваншът от турнира за Купата на България срещу Черно море. Варненци спечелиха първия мач с 2:0. В сряда пък Ботев приема Локомотив (Пловдив) също в реванш от турнира за националната купа. Двата тима не се победиха на "Лаута", завършвайки 1:1. Срещата ще бъде предавана пряко по "Диема".