Тя направи три неуспешни опита на 195 см и отпадна от надпреварата

Лекоатлетката ни Мирела Демирева остана на седмото място във финала на скока на височина на Световното първенство в Лондон.

По темата

Сребърната ни олимпийска медалистка от Игрите в Рио де Жанейро през 2016 година изравни личното си постижение за сезона – 192 см, но това и стигна само за седмата позиция, пише Gong.bg.

Нашата представителка преодоля височината от първия си опит, а след това направи три фаула при опита си да скочи 195 см. Българката раздели мястото си представителката Литва Айрине Палшите.

Демирева бе първата българска лекоатлетка, която се класира на финал на шампионата в Лондон.

"Разочарована съм, тъй като излязох да скачам за медал, не можах да се справя, годината беше трудна, но това световно е част от пътя ми към Токио. Днес скачах най-добре през целия си сезон, резултатът е ок, чувствам се добре. Знам, че съм на верния път и продължавам да работя", каза Демирева.

Златото спечели Мария Ласицкене с резултат 203 см. Украинката Юлия Левченко се класира втора (201 см) и се окичи със среброто, а бронзовото отличие си заслужи полякинята Камила Лицвинко (199 см).