Асенов и Ангелова добавиха още по едно злато, едно сребро и един бронз в актива

Общо девет медала за България от Открития европейски шампионат по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания.

Три медала спечелиха българските състезатели на открития европейски шампионат по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания в Упсала, Швеция. Към шестте отличия от първите два дни Александър Асенов и Радена Ангелова добавиха още по едно злато, едно сребро и един бронз в актива на България.

България с 6 медала на Европейското по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Асенов, който спечели златото в спринта на 100 метра беше над всички и в надпреварата на 200 метра, след като финишира за 29 секунди 52 стотни. Борбената Радена грабна сребро в тласкането на гюле с резултат от 5 метра 42 сантиметра, както и бронз в дългият скок с постижение 2 метра 73 сантиметра. Талисманът на отбора Боян Вандов се нареди шести в тласкането на гюле като изпрати уреда на 6 метра 72 сантиметра. Маратонецът Виктор Караджов зае 14-о място в но тежката дисциплина 5000 метра - 21 минути 41 секунди 62 стотни.