„Собственикът не ни се извини. Държа се нагло“, разказва семейството

Питбул без намордник и каишка нападна семейство и тяхното куче в несебърското село Кошарица. Пострадалата Бонка Тановска разказва, че разхождала домашния си любимец, когато животното се хвърлило към тях.

Чувайки писъците, излязохме с мъжа на дъщеря ми. Заварих жена ми повалена на земята, а нашето куче беше захапано от питбула за шията. Хвърлихме се да ѝ помогнем, последва схватка от няколко минути, след което питбулът се освободи“, разказва съпругът ѝ Валерий Тановски.

Питбул нахапа трима души и кучето им в Бургаско

Бонка успяла да побегне, но агресивното животно ги настигнало отново и за втори път захапало домашния любимец. „Това беше голяма борба. С всички сили го държах, за да не ни нападне пак. Лицето ми е като след боксов мач. Коленете и ръцете ми са като шкурка“, споделя Валерий, който е с травми по лицето, ръцете и краката. 

Дъщерята на семейството, която става свидетел на случилото се, добавя: „Кучето беше без каишка, без намордник, без надзор. Призоваваме институциите да реагират и да не оставят случая без последствия. Майка ми е с подута ръка, цялата е охлузена и травмирана – физически и психически“.

Собственикът на питбула – украински гражданин и собственик на имот в селото, е задържан за 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство. „Не ни се извини. Държа се нагло и дори започна да ни снима“, разказва семейството.

Домашен питбул без намордник нападна момиче и нейното куче в столичния квартал "Люлин"

Искаме това куче да бъде приспано. Собственикът трябва да понесе последствията, защото днес можеше да не сме живи“, казват още пострадалите.

Те настояват институциите да вземат мерки срещу безотговорното отглеждане на агресивни породи.