В решаващия мач българинът ще се изправи срещу Томаш Бердих или Матиас Бакингер

Световният номер 10 Григор Димитров се доближи на само една победа от защита на титлата си от Стокхолм, след като записа успех над Бърнанрд Томич с 6-3, 7-5 в първия полуфинален мач днес.

Българският тенисист бе много стабилен в първия сет и един пробив му бе достатъчен, за да поведе в резултата. Втората част започна лошо за Гришо, след като Томич го поведе с пробив.

Хасковлията отрази един сетбол при 2-5, след което влезе в страхотна серия и с 5 поредни гейма стигна до крайния успех след час и 18 минути игра.

По този начин Димитров се класира за финала на надпреварата и е съвсем близо до защита на титлата си от миналата година.

В решаващия мач българинът ще се изправи срещу първия поставен Томаш Бердих или квалификанта Матиас Бакингер.