Видео и снимка: Voice of America
Ранната подготовка може да помогне допълнително за успех
Кими Бусери е журналист в Нигерия. Той е избрал да следва докторантура по специалността в Съединените щати заради световно признатите професори, пише Voice of America.
„Прегледах факултета и видях професори, които са били журналисти в някакъв етап от живота си, а сега преподават в университета. Чел съм някои от техните изследвания без дори да подозирам,че ще продължа образованието си в Университета Мериленд”, споделя Бусери.
Магистърът Химаншу Сурвеявендия допълва, че телекомуникационното инженерство в САЩ е ориентирано по-практически, отколкото би било другаде. „САЩ имат добри подходи, когато става въпрос за индустриално обучение. То е насочено към практическата част, така че е много по-лесно”, казва студентът пред Voice of America.
Да напуснеш Русия: Художникът, който си тръгна заради политиката на правителството (ВИДЕО)
Джоди Хакман-Боус помага за аклиматизацията на чуждестранните студенти в Университета Мериленд. Тя споделя, че много от тях искат да продължат следдипломното си развитие в САЩ и заради програмите за асистенти, които се предлагат.
„Става въпрос обикновено за 20-часова ангажираност на седмица към конкретен научен отдел, където можеш да работиш като обучаващ асистент или асистент по изследователската дейност”, каза Хакман-Боус. Тя напомня на студентите, че има много стъпки, които е добре да бъдат направени предварително – настаняване, застраховки, визи, банкови сметки и тн.
Светът на фотографията: Лола, която обича да изучава културата в дълбочина (ВИДЕО)
Пандемията от COVID-19 пък е спомогнала за това университетите да се свързват предварително онлайн със своите студенти.”Сега имаме възможност да комуникираме, преди те да пристигнат в САЩ, така можем да им осигурим информация за квартири, здравни застраховки, шофьорска книжка”, допълни Хакман-Боус. Ранната подготовка може да помогне допълнително за успех, категорични са от администрацията и студентите.
Редактор: Калин Дацов